wtorek, 26 kwietnia 2011

I już po...

Telewizor tym razem prawdziwą przepowiednię podał:)! Pogoda świąteczna była piękna. Przedświąteczny piątkowy wieczór  był leniwy i długi;) Całą rodziną wylegiwaliśmy się na tarasie. Sobota przyniosła słońce         i zagoniła nas do pracy! Ostatnie przygotowania do niedzielnego śniadania i prace w powstającym ogrodzie szły pełną parą ! Pierwszym punktem było święcenie koszyczka. Pojechaliśmy do naszego małego drewnianego kościółka. Stareńki jest 500 - letni już! Poniżej nasze jaja  malowane ! Ekologiczne, od chodzących kurek z kurnika cioci :) Moja mama zawsze jajka "maluje" cebulnikiem.Zbiera cebulowe skórki i w nich gotuje jaja. Piękne są !


Po święceniu przyszła pora na dłubanie się w ziemi, oglądanie roślin, sprawdzanie co tam już powoli rośnie . Moi mężczyźni, mąż i syn przygotowali miejsce na ognisko,córcia pomagała babci ,ja trochę pieliłam i posadziłam fasolkę ozdobną. Wszystko to jeszcze trochę bure, posiana trawa nie wzeszła, lecz i tak oko moje cieszy! :)


Wczoraj po południu już tylko wypoczynek i pławienie się w słońcu ! Czytanie i leniuchowanie:) Nawet nasze zwierzęta te miejskie i wiejskie na fotelach by tylko leżały :)! Swego miejskiego zwierzaka nie pokażę ,wstąpił bowiem do wiejskiej "perfumerii";) i musiałam śmierdzielowi przystrzyc jego długie kłaki ! Po takich postrzyżynach bardzo się wstydzi pokazywać;)! Za to nasza wioskowa psina tak oto pozuje!


A tu było moje miejsce wczoraj. Ciepłe , słoneczne ,relaksujące....


I już po świętach.... Lecz już wiosna całą piersią, lato niedługo, wyczekane wakacje się zbliżają... 
Pozdrawiam ! S.


3 komentarze:

 1. Sunnivo, a u nas padało wsobotę w nocy i trochę w niedzielę, przechodziły burze z piorunami. Cebulowe jajeczka są najładniejsze, jak kasztanki, kościółek bardzo urokliwy. Hm, miejski pies przeszedł chrzest bojowy, co jest, że im bardziej śmierdzi, tym fajniejsze.
  A psinka na fotelu podobna do mojego starego Pipka z dzieciństwa, fotelik prezentuje się super na łonie natury, czy słoneczko liznęło Cię trochę? A w buciorkach kwiaty już rosną? Tak sobie rozmawialiśmy z mężem, że jak będziemy "starzy, zgrzybiali", to zrobimy sobie święta w chatce na Pogórzu, na razie dzielimy czas między obie Mamy. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. kurcze to już nie to co rok temu:) świetne to miejsce z ogniskiem, rewelacja, pogratuluj A. i M.! moja wyobraźnia już ruszyła, czuję zapach i smak tej kiełbasy i ziemniaczków pieczonych:) pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Wasz kościółek przepiękna starowinka, a i jajeczka ubarwione przez mamę śliczne. Wiesz, coś jest z tą wiosną, nasza Fiona w pierwszy dzień świąt tez wpadła do wiejskiej perfumerii i obnosiła się z dumą z nowym zapachem, niestety krótko, bo wylądowała w wannie. Niech Ci się ta wioska cudów zieleni i kwitnie :))

  OdpowiedzUsuń