środa, 25 maja 2011

Piękna Suwalszczyzna

Tak... Suwalszczyzna. Nie Podlasie ,nie Mazury.Po prostu Suwalszczyzna Kraina odrębna. Kraina piękna. Swoim urokiem i cudem przyciąga ludzi. Zacisze i spokój znajdzie tu każdy z nas. I moja wioska leży w tej krainie spokojem płynącej. Od czasu do czasu objeżdżamy okolice by oczy nacieszyć krajobrazem.

Klasztor kamedułów. Wigry

Jezioro Wigry widoczne z dzwonnicy klasztoru.
Jezioro Studzieniczna
Wiadukty w Stańczykach
Trochę dalej już nie na Suwalszczyźnie wiadukty w Stańczykach, kiedyś były w województwie suwalskim, lecz po nowym podziale administracyjnym zostały od nas oderwane. Ogrom i majestat tych wiaduktów zapiera dech w piersiach !
Pozostałości pałacu Paca - portyk

W Dowspudzie swą siedzibę miał Ludwik Pac. Z pięknego pałacu pozostał tylko portyk. Któż z nas nie zna słów :Wart Pac pałaca, a pałac Paca ?;)

Na do wiedzenia raz jeszcze klasztor w Wigrach w wiosennej ramie:)
Pozdrawiam ! S.

6 komentarzy:

 1. Sunnivo, nigdy tam nie byłam, ani nawet na Mazurach, a widok wiaduktów z lekka zaparł mi dech, że też u nas takie budowle. Piękne jeziora, spokój, jak przejadę Dolny Śląsk, to wyruszę tam, do tego piękna, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mario ! Podglądam ciągle Twoje wycieczki i też tak sobie myślę, że w końcu muszę wybrać w dół Polski. Nigdy tam nie zawitałam.Moje tereny to północ i północny - wschód.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj byłem kiedyś nad Studzienicznym :)..ale te wiadukty pewnie jeszcze Niemcy budowali..

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, tak wiadukty zbudowali Niemcy do transportu broni, lecz na całe szczęście prawie z nich nie skorzystali!

  OdpowiedzUsuń
 5. jakby Polacy budowali to już by się dawno zawaliły ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wigierski Park Narodowy, Klasztor w Wigrach, Jezioro Wigry polecam wszystkim Suwalszczyznę byłam tam w weekend i jestem zadowolona miejsce boskie i cudne widoki:) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń