wtorek, 25 czerwca 2013

Przygraniczna...

Moja wioska, leżącana styku granic.Kiedyś miastem zwana, dziś wioseczką senną stoi...żyjemy na pograniczu religii i kultur. W ostatni weekend byłam w mojej ostoi , azylu. Upał nie dawał szans na prace wciągu dnia. Dopiero wieczorem kosiarka i dłonie zabrały się do pracy. Sobota minęła pracowicie!!!          W niedzielę wybraliśmy się nad jezioro . Zabraliśmy ze sobą nasze najmłodsze "dziecko",które nie widziało nigdy wody w takiej ilości ;). Jezioro piękne, położne w lesie. I nietypowe;)... połowa nasza, połowa litewska :)! Piękno natury, cisza i spokój tego miejsca powala na kolana! Uwielbiam tam być !
Niebawem wybieram  się w podróż... śladami przeszłości, dzieciństwa...z pożegnaniem od kogoś mi bardzo bliskiego , kto nie zrobi tego już sam...
Pozdrawiam . S.

15 komentarzy:

 1. Ciekawa wyprawa przed Tobą.

  Cudowne miejsce znalazłaś, to wielkie szczęście.

  Wychowywałam się 10 lat na wsi, gdzie przy drodze stały obok siebie krzyż katolicki i prawosławny.

  Uściski serdeczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolu droga ,miejsce cudowne to prawda! Wyprawa moja ma podnieść mnie z kolan... to terapia na powrót do normalnego zycia...pozdrawiam ciepło. S.

   Usuń
 2. Ależ "dzidziuś" urósł; piękna kraina, Litwa pod ręką, jeziora ... poproszę reportaż z podróży sentymentalnej; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Mario! Reportaż z podrózy będzie na pewno ! Może trochę odzyję, bo zycie mnie nie rozpieszcza. Muszę odpocząć od ludzi złych... od smutku... może dam radę spojrzeć na świat choć trochę radośniej... pozdrawiam ciepło . S.

   Usuń
 3. Zaskoczyłaś mnie. Zaraz będę szukała jeziora na granicy z Litwą. Muszę się dowiedzieć , gdzie jest Twoja ostoja ciszy.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Znalazłam trzy, ale nie wiem które jest "Twoje", czyli , o którym piszesz?
  1.Bałądź, 2.Gaładuś, 3.Dunajewo
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Ozonku :) ! Niezłomna w swoich poszukiwaniach ! Trafiłaś w dziesiatkę :)Odpowiedź 1 ! :)Pozdrawiam. S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałam je znaleźć. Poznałam niedawno tamte rejony, piękne a cisza "dzwoni w uszach", jeśli to w ogóle możliwe.
   Pa:)

   Usuń
 6. Ładnej pogody na te wakacje Ci życzę i porządnego wypoczynku.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj Sunnivo!
  Jeśli potrzebujesz takiej podróży to Twoja intuicja Cię nie myli... Strata kogoś bliskiego... są ludzie, których nikt nie zastąpi, wyjątkowi, to wielkie szczęście,że mogliśmy ich znać...
  Jak wiesz od złych ludzi najlepiej separuje przyroda, czy też jesteś patriotką polskiej przyrody? (bo nie realiów politycznych, gospodarczych i moralno-obyczajowych w tym kraju). Bardzo podobne krajobrazy oglądałam dzisiaj, stawy jak mazurskie jeziora, srebrzysta woda, wyspy i wyskakujące ryby. Rzeka z wodospadami i rozlewiskami.
  To próba założenia chociaż minimalnego opatrunku na duszę, bo jestem jak bardzo obita...
  Moje dziecko zostało skrzywdzone w szkole, nie wiem jak można coś takiego zrobić bardzo dobremu uczniowi, przyciąć go, obniżyć, aby "puścić przodem" syna pewnego pana, córkę pani, która pracuje na miejscu, syna kuzynki pewnej pani, a także flagowego łobuza, syna ... jeśli rozumiesz co chcę powiedzieć między wierszami. W moich czasach dobry uczeń to była chluba szkoły, teraz
  zagrożenie dla "swojaków". Świat bez wartości.
  Zauważasz, jak wielu złych, podłych ludzi jest w zawodzie nauczyciela i czym to skutkuje...

  Twój post też był dzisiaj niespodzianką i pociechą.
  A piesek wygląda ...też na patriotę przyrody :-)
  Trzymaj się, Kaśka.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo teraz większość ludzi kieruje się brakiem zasad, a nie zasadami. Są to czasy, gdy popłaca draństwo, chamstwo, powierzchowność, (np. na blogach - ekshibicjonizm i powierzchowne, najlepiej pelne pochwał kontakty), układy, kolesiostwo. W urzędach, kościele, szkołach dominuje właśnie zło. Ale to skandal mieszać w to niewinne dzieci w szkołach. I nie ma społecznego potępienia!
   Zniewoleni i bezmyślni ludzie. Pozostaje myśleć,że przyjdzie kara boska i powiedzieć, że piekło będzie przepełnione. Pozdrawiam, Ela P.

   Usuń
  2. Moi drodzy! To przykre bardzo gdy zdarzają się takie sytuacje... Tak jak mówisz Elu, w wielu miejscach doświadczamy przykrych zdarzeń.Odczułam to nie raz na własnej skórze... Oby było ich jak najmniej!
   Kasiu ! Łatwiej rozmawiałoby mi się z Tobą nie jako z anonimem... pozdrawiam S.

   Usuń
 8. Piękne okolice. Muszę się kiedyś wybrać.
  Czy przyroda jest nieskalana?
  Pozdrawiam, Betty Blue

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochanie, co u Ciebie? Myślę, ściskam.
  Wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jolu kochana! Już niedługo powrócę. Dziękuję za dobre myśli :) Ściskam mocno. S.

  OdpowiedzUsuń