niedziela, 29 stycznia 2012

Chciała baba zimy .... ;)))

No to ją ma.... z mrozem, śniegiem i co najważniejsze ze słońcem :)! Tydzień ferii już za mną , a dopiero mogłam wybrać się do mojej wioski. Droga do wioski dobra, czarna i bez lodu. Jechało się świetnie, lecz w samej wiosce... ups! Nasza dróżka zawiana, zawalona śniegiem, więc w tył zwrot i auto zostało u sąsiadów, a my nóżkami z torbami pieszkom! W torbach trochę żarcia dla nas i naszej Koci wioskowej. Kocia powitała nas okrzykami radości niesamowitej! Piskom i krzykom nie było końca ! W domu ziąb...brrr. Szybko polanka do pieca i ogień za chwil parę już radośnie do nas mrugał. Posiedzieliśmy sobie niedzielnie przy ciepłym piecu kilka godzin. Ja polatałam po śniegu jak dziecko. Pogoda dzisiaj była piękna, słoneczna. Na słońcu pomimo czternastu stopni mrozu było ciepło, cieplej niż w domu! Śnieg pięknie się skrzył. Zapowiadają u nas mrozy prawie trzydzieści stopni, oj będzie zimno, oj będzie. Lecz nic to, przeżyjemy. Dzień już dłuższy, luty kłania się w pas, później marzec i witaj wiosko :)! 

Firanka haftowana mrozem

Nasza wioskowa Kocia w zimowym ubranku
W oddali jezioro zasłane śniegiem
Czapa na głowie i mróz nie straszny ;)
Czas się żegnać... do następnego razu...

Z pozdrowieniami S.

5 komentarzy:

 1. Wszystko to takie cudne, tylko dlaczego tak zimno? wschodni wiatr wyciska łzy aż na plecy, śnieg aż piszczy pod butem, mogłoby trochę zelżeć, serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie... krzywa jabłonka, płotki jak z bajki i ten śnieg... A u mnie nagie pola i mróz, straszny mróz.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śnieg jest i pięknie się prezentuje, ale mróz... szok! Daje popalić ! Wczoraj rano było u mnie - 32 stopnie!!! łomatkoooo! Już dość , dość !!! Pozdrawiam ciepłooo:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. No to witaj w klubie. Właśnie wróciłam z Mazur, byłam ponad tydzień. Bardzo słonecznie, piękne pejzaże, ale mróz siarczysty.
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń